Elektromekanik Malzemeler Nelerdir? Elektromekanik Malzeme Tedariği

Elektromekanik malzemeler, günümüzde farklı sistemlerde yer alarak istenen düzeyde çalışma alanı sağlamaktadır. Uzaktan yönlendirilen bu sistemler özellikle insan müdahalesini en aza indirmektedir. Böylece oluşturulan sistemler ile otomatik yönlendirme yapılmaktadır. Özellikle insan hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli elektromekanik sistem örnekleri oluşturulmaktadır.

Söz konusu bu sistemler olduğunda sadece kişisel değil firma bazında da ürün ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Özellikle elektro-mekanik ürün tedariği için ithalat firmalarına başvurulmaktadır. Eğer siz de bu malzemeleri tedarik etmek isterseniz Ayarlatech firmamızla iletişime geçmelisiniz. Böylece kısa sürede ihtiyacınız olan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Elektromekanik Nedir?

elektromekanik-malzemeler
Elektromekanik Malzemeler

Kısaca elektromekanik nedir sorusunun cevabı oldukça nettir. Mekanik sistemler üzerinde elektrik akışını sağlamak amacıyla özel üretilmiş sistemlerdir. Hem mekanik hem de elektrik devrelerinin kurulmasından dolayı bireylerin yaşam içerisinde işini kolaylaştıran farklı unsurların ortaya çıkarılması sağlanır. Günümüzde özellikle elektro-mekanik sistemler için birden fazla örnek gösterilebilmektedir.

Temelde aslında elektromekanik sistemler, elektronik devrelerin altında yer almaktadır. Üst kategorisi olarak elektronik sistemler bulunacaktır. Mekanik ve elektriğin bir araya geldiği bu aşama elektro-mekanik olarak adlandırılacaktır. Bu alanda ikili sistemin bulunması ile birlikte insan müdahalesi gerekmeden çalışması istenen sistemler elde edilmektedir.

Elektromekanik Ne İş Yapar?

Mekanik olarak oluşturulmuş özel sistemin elektrik ile bağlantısının da sağlanması ile çalışmasını sağlamaktadır. Özel olarak oluşturulan bu sistemler ile elektromekanik mühendisler ve uzmanlar ilgilenecektir. Üretim ve çalışma aşamasında yer alan uzmanların çeşitli işlemleri de gerçekleştirmesi mümkündür.

Elektro-Mekanik Sistemler için Hangi Malzemeler Gerekir?

Elektromekanik sistem ürünleri aynı zamanda elektro-mekanik komponentler olarak da adlandırılabilmektedir. Bu komponentler içerisinde farklı malzemeler/ürünler yer alacaktır. Kurulacak sisteme bağlı olarak bahsedilecek parçaların temin edilmesi gerekir. Kısaca bahsedilebilecek ürünler şu şekildedir:

 • Fan,
 • Röle,
 • Potansiyometre,
 • Röle soketleri,
 • Switch,
 • Pompalar,
 • Ses ve izolasyon malzemeleri.

Elektromekanik Sistem Örnekleri Nelerdir?

Günümüz şartlarında farklı sektörler içerisinde elektro-mekanik sistemler kullanılmaktadır. Otomotiv, ARGE, savunma, endüstriyel alanlar, akıllı sistemler bunlardan sadece bazılarıdır. Söz konusu sektörlerin gelişmesi verilebilecek örneklerin de artmasına neden olmaktadır. Kısaca elektromekanik sistem örnekleri şu şekildedir:

 • Asansörler,
 • PLC uygulamaları,
 • Yürüyen merdivenler,
 • Taşıma ve kaldırma araçları,
 • Genel olarak silah sistemleri.
elektromekanik-malzemeler

Elektromekanik Ürünler Nelerdir Nereden İthal Edilir?

Günümüzde çok sık kullanılan elektro-mekanik ürünler ithalat alanında geniş bir yer kaplamaktadır. Bu sistemlerin kullanıldığı hazır sistemler ithal edilebilmekle birlikte parçaları da satılmaktadır. Böylece ülkemizde üretim firmaları da parçaları temin ederek hedeflediği sistemleri üretebilmektedir.

Çok sık sayıda elektromekanik parça ihtiyacı bulunsa da bunu karşılamanın yolu bellidir. İthalat yaparak ülke sınırları içerisinde bulamadığınız parçalara erişebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ayarlatech firmamız ile iletişime geçmeniz olacaktır. Elektromekanik ürün ithalatı alanında aktif olarak rol oynayan firmamız bu aşamada size yardımcı olacaktır.

Kısa Sürede Güncellenen Stok Bilgisi ile Elektromekanik Ürün Tedariği

Elektro-mekanik montaj sırasında ihtiyacınız olan ürünleri saptadıktan sonra alışverişinizi güvenle gerçekleştirmenin tadını çıkarın. Listenizde yer alan parçaları sitemiz üzerinden aratarak stok bilgilerine erişebilirsiniz. Sürekli güncel tutulan ve stokları yenilenen ürünler kısa sürede tarafınıza ulaşsın.

Dilerseniz site üzerinden kontrol edebilir dilerseniz doğrudan iletişime geçerek de bilgi alabilirsiniz. Dilediğiniz sayıdaki elektro-mekanik sistem parçaları ithal edilerek size ulaştırılır. Yüksek koruma ile hazırlanan kargolar adrese teslim edilmek üzere yola çıkar. Böylece vakitten kaybetmeden üstelik çok fazla sorumluluk almadan ihtiyacınızı böylece giderebilirsiniz.

Elektronik ithalat firmaları arasında yer alan firmamız bu alanda öncü olmaya devam ediyor. Sadece elektro-mekanik ürünler değil; semikondüktör, elektronik komponent ve entegre devre gibi çeşitli ürünlere erişebilirsiniz. Siz de iletişime geçin, kısa sürede ithal ürünlere erişim sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek al
💬 Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Ayarlatech WhatsApp Danışma Hattı
Merhaba👋
Ekibimiz şu anda online, hızlı destek almak ister misiniz?